Dziś jest niedziela, 11.04.2021, imieniny Filipa, Leona
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Wielkopolski Klub Kyokushin Karate » Aktualności » Wrócili z medalami z Mistrzostw Polski !!!

Wrócili z medalami z Mistrzostw Polski !!!

Reprezentanci Malanowa

W dniu 25 kwietnia 2015r w Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushin Karate w kategorii kata i kumite, które przyciągnęły najlepszych zawodników z kilkunastu klubów z całej Polski, którzy wcześniej zostali wyłonieni drogą eliminacji w turniejach regionalnych.

    Organizatorem był sensei Tomasz Jeżyk Prezes Kaliskiego Klubu Kyokushin Karate. Sędzią głównym zawodów został shihan Bogusław Jeremicz z Gdańska, a sędzią technicznym sensei Artur Wilento z Bydgoszczy.

     Zawody stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym co potwierdzają liczne dogrywki. Największym zainteresowaniem, wśród żywo reagującej publiczności, cieszyły się walki kontaktowe, które niejednokrotnie kończyły się nokautami. Zawodnicy, aby dostać się nawet na najniższy stopień podium, musieli stoczyć po 3-5 walk, nierzadko z dwiema lub trzema dogrywkami. Walki były prowadzone bez ochraniaczy i z możliwością zadawania kopnięć frontalnych na głowę.

   Na tych jakże ważnych zawodach nie mogło zabraknąć reprezentantów z Malanowa, w składzie: Paulina Zwolińska, Iza Kopczyńska Czarek Pakuła i Daniel Pakuła, którzy na turniej pojechali z drużyną z Turku, kierowaną przez sensei Dariusza Jasiakiewicza 4dan, która po raz pierwszy zdobyła tytuł Mistrza Polski, wyprzedając kluby z Torunia, Gdańska czy Chełmna. Wspaniale spisała się Paulina Zwolińska, która wygrała wszystkie swoje pojedynki, tym samym zajmując najwyższe. pierwsze miejsce na podium. Daniel Pakuła na co dzień trener w malanowskim klubie wywalczył Mistrzostwo w konkurencji kata i kumite, tym samym zdobywając tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Iza Kopczyńska została wicemistrzynią Polski w konkurencji kata,

ustępując jedynie miejsca zawodniczce z Turku. Dobrze spisał się również Czarek Pakuła, który nie zajął miejsca na podium, ale jego walka była bardzo emocjonująca i przegrał minimalną różnicą punktową.

   Wielki szacunek należy się wszystkim startującym zawodnikom, którzy codziennie przez blisko trzy miesiące trenowali bardzo ciężko kilka dni w tygodniu. Sukces został wypracowany mnóstwem treningów i kropel potu, ale jak twierdzą medaliści- na sukces trzeba ciężko pracować.

IK


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności