Dziś jest niedziela, 11.04.2021, imieniny Filipa, Leona
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Wielkopolski Klub Kyokushin Karate » Aktualności » Tobiasz dwukrotnym Mistrzem Polski Kyokushin Karate!!!

Tobiasz dwukrotnym Mistrzem Polski Kyokushin Karate!!!

Pierwsze miejsce konkurencja kumite

W dniu 28 listopada 2015 roku w Międzyzdrojach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Kyokushin Karate oraz Polskiej Federacji Shinkyokushin Karate, w kategorii kata i kumite. Ponad 160 najlepszych zawodników, którzy wcześniej zostali wyłonieni drogą eliminacji w turniejach regionalnych, stanęło na macie, aby walczyć o tytuł Mistrza Polski.

   Zawody stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym, co potwierdzają liczne dogrywki. Największym zainteresowaniem, wśród żywo reagującej publiczności, cieszyły się walki kontaktowe, które niejednokrotnie kończyły się nokautami. Klub z Turku okazał się bezkonkurencyjny, zdobywając po raz kolejny tytuł najlepszej drużyny zarówno w konkurencji kata jak i kumite, wyprzedzając takie kluby jak: Poznań, Gdańsk, Toruń czy Kobierzyce.

   Na najważniejszych zawodach nie mogło również zabraknąć reprezentacji z Malanowa, w składzie: Daria Suliga, Tobiasz Kopczyński oraz Jakub Kapłonek. Wspaniale spisał się Tobiasz, który okazał się być najlepszy w kumite (walki kontaktowe) oraz w kata, nie ustępując miejsca na podium swoim konkurentom i tym   samym zdobywając dwa tytuły Mistrza Polski. Tobiasz swoje walki zaprezentował na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą wygrane przed regulaminowym czasem. Daria w swojej kategorii zajęła bardzo wysokie czwarte miejsce, a Jakub znalazł się w pierwszej ósemce.

   Wielki szacunek należy się wszystkim startującym zawodnikom, którzy codziennie przez blisko trzy miesiące trenowali bardzo ciężko kilka dni w tygodniu. Sukces został wypracowany mnóstwem treningów i wylanych kropel potu. Tobiasz pokazał, że tytuł Mistrza Polski jest na wyciągnięcie ręki, tylko trzeba długo i wytrwale pracować.

 

Iza Kopczyńska


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności