Dziś jest niedziela, 11.04.2021, imieniny Filipa, Leona
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Wielkopolski Klub Kyokushin Karate » Aktualności » Mistrzostwa Polski Zachodniej !!!

Mistrzostwa Polski Zachodniej !!!

DSCN0368

Dnia 19 marca 2016r Tuliszkowska Hala Sportowa tętniła życiem z racji odbywających się tam Mistrzostw Polski Zachodniej Kyokushin Karate. Na starcie stanęło 284 zawodników z czołowch klubów z województwa: dolnośląskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i mazowieckiego. Zawody odbyły się w konkurencjach kata i kumite, z podziałem na kategorie wagowe i wiekowe. Zawody otworzył Burmistrz Tuliszkowa- Grzegorz Ciesielski wraz z Sekretarzem Polskiej Federacji Kyokushin Karate Dariuszem Jasiakiewiczem 4dan.

   Licznie zgromadzona publiczność podziwiała zmagania adeptów karate, którzy zacięcie walczyli o najwyższe miejsce na podium. Walki, których stoczono ponad 120 stały na bardzo wysokim poziomie, co świadczy o bardzo dużym zaangażowaniu karateków i pracy jaką włożyli, aby dobrze przygotować się do zawodów.

   Malanowscy reprezentanci jak zwykle nas nie zawiedli i drużynowo zajęli drugie miejsce. Indywidualne wyniki w konkurencji kata wyglądają następująco: I miejsce-Iza Kopczyńska i Tobiasz Kopczyński, II miejsce-Marcel Górski, a III miejsce- Daria Suliga. W konkurencji kumite: I miejsce Tobiasz Kopczyński i Wiktor Nowicki, III miejsce Lena Dzieciątkowska, Kamil Nowak oraz Marcel Górski. Pozostali zawodnicy uplasowali się na miejscach poza podium, ale pokazali ogromny hart ducha i chęć wygranej, tym bardziej że dla niektórych był to pierwszy start na takich zawodach. Już wkrótce Mistrzostwa Wielkopolski, które tym razem odbędą się w Malanowie.

 

Iza Kopczyńska

Zdjęcia: Robert Łajdecki oraz Mateusz Kurzawa


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności