Dziś jest niedziela, 11.04.2021, imieniny Filipa, Leona
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Wielkopolski Klub Kyokushin Karate » Aktualności » Mistrzostwa Austrii Kyokushin Karate !!!

Mistrzostwa Austrii Kyokushin Karate !!!

Reprezentanci Polski

   W dniu 14 czerwca 2015 roku w Wiedniu, odbyły się Mistrzostwa Austrii Karate Kyokushin, w których startowali najlepsi karatecy z Europy, między innymi ze: Szwecji, Niemiec, Czech, Węgier, Gruzji, Chorwacji, Rosji, Hiszpanii , Bułgarii, Austrii oraz Ukrainy. Wśród reprezentacji Polski znaleźli się także mieszkańcy Malanowa w osobach: Paulina Zwolińska, Tobiasz Kopczyński oraz Daniel Pakuła.

   Zawody stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Wszyscy karatecy byli bojowo nastawieni, a chęć zdobycia medalu była tak duża, że często o wygranej decydowały minimalne różnice punktowe. Paulina pokazała swoje umiejętności i po trzech wygranych walkach zajęła trzecie miejsce na podium. Tobiasz i Daniel, choć nie zajęli miejsca na podium pokazali ogromny hart ducha i wolę walki, przegrywając po dogrywkach przez wskazanie sędziego.

   Dla całej naszej trójki, ogromnym zaszczytem było znalezienie się wśród reprezentantów Polski na tak ważnych zawodach ,a przygotowanie które włożyli do startu przez ostatnie trzy miesiące nie poszło na marne, a jedynie potwierdziło jak są dobrymi zawodnikami.

Iza Kopczyńska


Pozostałe aktualności